U vertė – šilumos perdavimo koeficientas

U vertė – šilumos varžos koeficientas

U vertė – šilumos varžos koeficientas, kurį suprasdami galėsite apskaičiuoti, kiek energijos sutaupot.

Renkant medžiagas namo statyboms, dažnai yra susiduriama su u verte, šilumos varžos koeficientu, bet taip pat gali kilti klausimas – kas tai?

U vertė – kas tai?

U vertė (angl. u-value) – tai kitaip žinoma kaip šilumos perdavimo koeficientas, kuris parodo, kaip gerai medžiaga praleidžia šilumą per save. Kuo mažesnis šis skaičius – tuo mažiau šilumos yra perduodama ir iššvaistoma.

Tad, jeigu matome, kad U vertė lygi 1 W/(m²·K), tai galime suprasti, kad per vieną kvadratinį metrą sienos yra praleidžiama vieno vato vertės energija, kai temperatūros skirtumas atitvaroje (skirtingose sienos pusėse) yra tolygus vienam kelvinui (supraskite tai, kaip vieno celsijaus laipsnio skirtumą). Visas šis procesas vyksta pastoviai, tad tiek per vieną sekundė yra prarandama energijos.

R vertė – kas tai?

Kalbant apie šilumos perdavimo koeficientą, galima susidurti ir su R verte, kitaip žinoma kaip šilumos varža, kuri yra atvirkštinė U vertei – todėl, kuo aukštesnis šis skaičius, tuo geriau medžiaga nepraleidžia šilumos. R vertė dažniausiai yra naudojama atskirom medžiagom, tuomet U vertė – įprastai visam statiniui. Norint gauti šilumos varžą iš šilumos perdavimo koeficiento, naudojama formulė – R= 1/U, tuo pat norint gauti koeficientą – U= 1/R

(Pavyzdžiui – jeigu R vertė 10, tai U – 1/10=0.1W/(m²·K), o U vertė 0,1, tai R – 1/0.1=10K m²/W )

Nauji įstatymai vers būti energiškai efektyviais

Nuo 2020 metų gruodžio 31 dienos, visiems naujai statomiems individualiems namams bus privaloma būti ypatingai energiškai efektyviais, naudojant A, A+ ar A++ kokybės blokelius. Daugiau paskaitykite čia – 2020 metų reikalavimai namo statybai.

Tai reiškia, kad norint pastatyti individualų, energiškai efektyvų namą, privalu suprasti ir atsirinkti tam tikrą U vertę atitinkančią medžiagą, o šį skaičių labai gerai atitinka termo blokeliai. Termo blokelių šilumos perdavimo koeficientas yra tik 0,09 W/(m²·K), dėl to tai atitinka A++ energinio efektyvumo reikalavimus ir 2020 metų nustatomą vertę, kuri negali būti daugiau nei 0,10 W/(m²·K). Tad, kodėl gi neinvestavus ankščiau į efektyvaus namo statybas, kad nereiktu skaičiuot šilumos išlaidų?

GAUKITE PASIŪLYMĄ JAU ŠIANDIEN!

Statybininkai kurie išmano A++ statymo technologijas – www.oridanas.lt