3 dažniausios fasado šiltinimo ir apdailos klaidos

3 dažniausios fasado šiltinimo ir apdailos klaidos

Jeigu manote, kad apie fasado apdailą ir šiltinimą žinote viską arba bent jau pakankamai, garantuojame, kad Jūsų nuomonė perskaičius šį straipsnį pasikeis kardinaliai. Statybininkai, rangovai, darbų vadovai išskyrė tris dažniausiai statomų individualių namų savininkų daromas klaidas. Teisybės dėlei reiktų paminėti, kad šios klaidos kainuoja brangiausiai, o jų išvengti iš tiesų yra lengviausia.

Nekreipiamas dėmesys į fasadą

Didžiausia klaida yra ignoruojami fasado apdailos darbai. Iki šiol buvo manoma, kad namo išorė gyvenimo kokybei reikšmės neturi. Todėl fasadas būdavo paliekamas likimo valiai. Atsiradę įtrūkimai sienose tapdavo puikia terpė pavojų žmogaus sveikatai keliančiam pelėsiui atsirasti, o ką jau kalbėti apie namo vertės mažėjimą.

Termo blokeliai jau yra apšiltinti. Todėl iš jų pastatytą fasado apdailą galima daryti dviem etapais: namo viduje tvirtinant gipsą prie metalinio profilio, o išorinėje pusėje padengiant sieną betono kontaktu ir dekoratyviniu arba, šiuo metu ypač populiariu, mineraliniu tinku. To pakanka, siekiant užtikrinti fasado šarmingumą, kontroliuoti drėgmės cirkuliaciją, bei apsaugoti fasadą.

Samdomos ištisos brigados

Prisiminkime dar vieną auksinę taisyklę, kurią jau daugelis spėjome pamiršti – nebūtina samdyti ištisos darbininkų komandos fasado apdailos darbams atlikti. Suprantama jeigu sutartis su rangovu pasirašoma, nusprendus statyti namą iš medžio, mūro ar kitos medžiagos. Juk tai ilgas ir sudėtingas procesas.

Vis dėlto, termo blokeliai keičia individualių namų savininkų požiūrį į statybų procesą. Didžiausias privalumas yra tai, kad kiekvienas galime pastatyti namą patys. Tai reiškia, išbrauktas eilutes sąmatoje darbininkų atlyginimams, bei šiltinimo medžiagoms. Taip pat termo blokeliai yra lengvai transportuojami, kas dar labiau palengvina A++ energinio efektyvumo klasės namo statybų procesą.

Fasadas dažomas netinkamais dažais

Neretai senesnių namų savininkus gąsdina tinkuotoje fasado sienoje atsiradę minimalūs – 0,2 mm. – įtrūkimai. Įtrūkimai gali atsirasti dėl įvairiausių priežasčių, kaip antai, nepritaikytas lauko sąlygoms tinkas arba nekokybiškos naudotos medžiagos namo statybai. Dažnai su tokiomis problemomis susiduria betono, mūrinių plytų namų savininkai. Ypač jeigu namas buvo statytas prieš dešimtmetį ar daugiau. Tokiu atveju arba reikia tinkuoti sieną iš naujo, arba ją dažyti. Tačiau dažyti galima tik silikoninės dervos pagrindu pagamintais dažais. Jie apsaugo fasadą nuo sąmanojimo, vandens garų ir užpildo įtrūkimus.

Iš termo blokelių pastatytų namų savininkai su šiomis bėdomis nesusiduria. Džiaugtis galime, kad medžiagos, naudojamos fasado apdailai, tarkim, spalva, struktūra, raštų dizainas yra tik estetikai sukurti skirti elementai, o ne statybos broko pašalinimui.

GAUKITE PASIŪLYMĄ JAU ŠIANDIEN!