2018-01-02
Statybų klaidos arba ko nedaryti, norint sukurti svajonių namus

Statybų klaidos arba ko nedaryti, norint sukurti svajonių namus

Nežinau nė vieno pastato, kurio statytojas antrą kartą vystydamas projektą nenorėtų kažko patobulinti arba pakeisti nors menkiausios detalės. Vis dėlto, geriau mokytis iš svetimų klaidų, o ne savų.
2017-11-06

Apie termoblokelius per TV3

2017-09-20
Statybų sezono pabaiga. Kokius darbus geriausia atlikti rudenį?

Statybų sezono pabaiga. Kokius darbus geriausia atlikti rudenį?

Statybų sezonas eina į pabaigą, tačiau užkonservuoti žiemai objektų neverta. Yra visa galybė darbų, kuriuos galima atlikti šaltuoju metų laiku. Svarbiausia išsirinkti tinkamas technologijas, medžiagas ir žinoti ką darai.
2017-09-05

3 būdai sumažinti namo statybos išlaidas

Mūsų šalyje individualaus namo statyba vis dar užstrigusi akmens amžiuje. Žmonės neadekvačiai įvertina savo finansines galimybes. Todėl jau po visos virtinės klaidų, nereikalingų ir super brangių sprendinių statinio projekte, karštligiškai ieškotų pigių blokelių, apdailos darbai neretai užsitęsia ištisus dešimtmečius. Viso to galima išvengti, o namo statybos kainą sumažinti beveik perpus.
2017-08-03
Statiniai, kuriems nereikia techninio projekto

Statiniai, kuriems nereikia statybos techninio projekto

Techninis pastato projektas ir statybą leidžiantis dokumentas dažnam asocijuojasi su papildomais biurokratiniais etapais. Todėl daugelis, norėdami jų išvengti, verčiau laidoja erdvaus gyvenamojo namo svajonę ir pasirenka pastatus, kuriems nėra būtinas statybos techninis projektas ir statybą leidžiantys dokumentai. Tuo tarpu Statybos inspekcijos atstovai tikina, kad net ir galimybė statyti pastatą be projekto nereiškia visiškos sprendimų laisvės.
2017-07-31
Kokie reikalavimai taikomi pastato arti vandens telkinio statyboms?

Kokie reikalavimai taikomi pastato arti vandens telkinio statyboms?

Nesu sutikusi žmogaus, kuris nesvajotų apie namuką arba visą beveik pilies vardo vertą namą, ant ežero kranto. Statinių, kylančių vandens telkinių apsaugos zonose, statybą reglamentuoja Valstybės saugomų teritorijų įstatymas. Tačiau, kaip pastebi specialistai, ne viskas reglamentuojama, ką reikia žinoti. Kita vertus, nežinojimas, nesumažina išlaidų, statybos klaidų taisymui.
2017-07-05
Rekuperatorius - puikus įnašas į efektyvų namą!

Rekuperatorius – puikus įnašas į efektyvų namą!

Rekuperatorius - tai namų vėdinimo ir šilumos sulaikymo sistema, kuri iš lauko traukia šviežią orą, jį išgrynina, sušildo, taip sutaupydamas energijos ir šilumos išlaidas namuose.
2017-06-27
Plokštuminių pamatų įrengimas

Polisterinio putplasčio klojiniai – patikima išeitis namo statybai

Klojinių sistema iš putų polistirolo juostiniams ir plokštuminiams pamatams pasižymi ne tik kaip paprastai ir greitai montuojama, bet ir kaip itin atspari medžiaga. Kaip pasakoja ekspertai, šie klojiniai – lyg garantas, kad nesusidarys „šalčio tiltas” arba dar blogiau, „rasos taškas”, t.y. užkertamas kelias atsirasti ribai, kuomet vandens garai pradeda kondensuotis.
2017-06-23

Termo blokelių mini montavimo instrukcija

Mini montavimo instrukcija:
1. Statomi blokeliai
2. Guldoma armatūra
3. Pilamas betonas
4. Sekantys montavimo žingsniai mūsų artėjančiuose video
2017-06-23
3 dažniausios fasado šiltinimo ir apdailos klaidos

3 dažniausios fasado šiltinimo ir apdailos klaidos

Jeigu manote, kad apie fasado apdailą ir šiltinimą žinote viską arba bent jau pakankamai, garantuojame, kad Jūsų nuomonė perskaičius šį straipsnį pasikeis kardinaliai. Statybininkai, rangovai, darbų vadovai išskyrė tris dažniausiai statomų individualių namų savininkų daromas klaidas. Teisybės dėlei reiktų paminėti, kad šios klaidos kainuoja brangiausiai, o jų išvengti iš tiesų yra lengviausia.
2017-06-19
U vertė – šilumos varžos koeficientas

U vertė – šilumos perdavimo koeficientas

U vertė (angl. u-value) – tai kitaip žinoma kaip šilumos perdavimo koeficientas, kuris parodo, kaip gerai medžiaga praleidžia šilumą per save. Kuo mažesnis šis skaičius – tuo mažiau šilumos yra perduodama ir iššvaistoma.
2017-06-14
Efektyvus namas

Ką reikia žinoti statant A++ energinio efektyvumo namą?

A++ yra aukščiausia energinio efektyvumo klasė. Jai keliami patys aukščiausi kokybės standartai, pradedant projektavimu, baigiant namo įrengimu. A ir A++ pastatų statybos kaina skiriasi vos 3–10 proc. Tačiau šie pinigai atsiperka jau per pirmus 4 – 8 metus. Tad kokie reikalavimai keliami tokio pastato statybai?