Statybų sezono pabaiga. Kokius darbus geriausia atlikti rudenį?

Statybų sezono pabaiga. Kokius darbus geriausia atlikti rudenį?

Statybų sezonas eina į pabaigą, tačiau užkonservuoti žiemai objektų neverta. Yra visa galybė darbų, kuriuos galima atlikti šaltuoju metų laiku. Svarbiausia išsirinkti tinkamas technologijas, medžiagas ir žinoti ką darai.

Neketiname rožėmis piešti žiemos, nes minusinė temperatūra ir drėgmė atneša papildomų rūpesčių. Tačiau visą tai atperka mažesni statybininkų darbų įkainiai. Nors statybų bendrovių vadovai teigia, kad paspaudus šaltukui darbo našumas krinta apie 20 proc., o laikas ir papildomos medžiagos kainuoja, tai nereiškia, kad negalima žiemą statyti ir net sutaupyti. Tereikia įvertinti kurioje projekto stadijoje esama ir kokius darbus efektyviausia atlikti.

Pamatų betonavimas

Konstrukcijų, mūro, pamatų, žemės darbams sezoniškumas įtakos praktiškai neturi. Juos atliekant rekomenduojama naudoti specialius papildomus priedus.

Betonuoti pamatai dengiami plėvele, o jeigu šaltis didesnis nei 15 °C – papildoma izoliuojančia medžiaga. Kaip tai veikia galutinį rezultatą? Ši medžiaga izoliuoja betono šilumą, kuri atiduodama stingstant. Taip padidinamas betono efektyvumas. Pasiekta kokybė kainuoja apie 5-6 eurus už kiekvieną kūbinį metrą, daugiau nei vasarą. Lyginant su sezoninėmis statybininkų darbų kainomis piniginė išraiška panaši. Ką ir bepriduri – žiema ir ruduo nėra pretekstas statybų stabdymui.

Apdailos darbai

Pastato fasado tinkavimą ir dažymą geriau atidėti pavasariui. Tačiau vidaus apdailos darbus galima atlikti jeigu patalpoje yra nemažiau nei 15 °C, o drėgmė ne didesnė kaip 70 proc. (kai kuriuose šaltiniuose nurodoma 0 – +10оС temperatūra, o praėjus 8 val. po darbų atlikimo, ji turėtų nenukristi daugiau nei iki -5оС).

Šaltas oras reiškia ilgesnį skiedinių rišimą ir kietėjimą. Dažniausiai atlikus tinkavimo darbus vėlyvą rudenį arba ankstyvą žiemą jau po kelių mėnesių išryškėja tamsios dėmės ant sienų – sienos nusidažo lyg žalmargė iš „Milkos“ reklamos. Nuo tokių problemų, atliekant vidaus apdailą, apsaugo šildytuvai ir vėdinimas. Beje, pastarieji kartais naudojami ir lietingomis vasaros dienomis, norint paspartinti sienų džiuvimą.

Šiltinimo darbai

Sakoma, kad naudojant specialius klijus galima žiemą atlikti ir pastato šiltinimo darbus. Šalčiui atsparūs klijai padeda formuoti armatūrą ir klijuoti polisterinį putplastį. Jų, kaip ir polisterinio putplasčio plokščių, nereikia namą statantiems iš termo blokelių.

Termo blokelius užpylus betonu papildomai šiltinti iš išorės arba vidaus nereikia. Todėl, kad priklausomai nuo to kokį blokelį pasirinkote turėsite 200 mm arba 300 mm jau apšiltintos medžiagos. Sienų varža – 0,13 – 0,09 W kvadratiniam metrui.

Inžinerinės sistemos

Vėdinimo, vėsinimo, šildymo ir šilumos gamybos sistemos gali būti sumontuojamos, nepriklausomai nuo lauko temperatūros.

Tačiau tai ne vieninteliai darbai, kuriuos galite atlikti jau šiandien. Ruduo yra pats geriausias laikas kokybiškų statybinių medžiagų įsigijimui, projektavimui, statybos leidimui bei kitiems dokumentams gauti.  Kokius Jūs statybos darbus planuojate atlikti dar šį rudenį?

Mūsų statybininkai – https://www.oridanas.lt

Mūsų aplinkos tvarkytojai – https://www.sodybuprieziura.lt

Mūsų projektuotojai – https://www.sunprojektai.lt

Mūsų pagalbininkai nekilnojamajame turte – https://www.pajuriozuvedra.lt

GAUKITE PASIŪLYMĄ JAU ŠIANDIEN!