Rekuperatorius – puikus įnašas į efektyvų namą!

Rekuperatorius - puikus įnašas į efektyvų namą!

Rekuperatorius – tai namų vėdinimo ir šilumos sulaikymo sistema, kuri iš lauko traukia šviežią orą, jį išgrynina, sušildo, taip sutaupydamas energijos ir šilumos išlaidas namuose.

Tuo pačiu metu, rekuperatorius pasirūpina, kad nešvarus oras būtų pašalintas iš patalpų. Šie rekuperatoriaus privalumai yra būtini kiekviename name, kuris nori save vadinti energiškai efektyviais, nes rekuperatoriaus oro vėdinimo sistema ne vien tik padarys Jūsų patalpų orą grynesniu, bet tuo pačiu bus mažiau išleidžiama ant šilumos išlaidų.

Kaip veikia rekuperacinė sistema?

Rekuparacinė oro vėdinimo sistema veikia labai paprastai. Pradedant nuo rekuperatoriaus, jo viduje yra šilumokaitis, kuris dažniausiai būna trijų skirtingų rūšių :

  • Standartinis plokštelinis šilumokaitis – 65%
  • Rotacinis šilumokaitis – 85%
  • Kryžminių srautų dvigubas šilumokaitis – 90%

Visi jie skiriasi savo šilumos atgavimo naudingumo koeficientu, kurio žemiausias yra standartinis plokštelinis šilumokaitis, o aukščiausias – kryžminių srautų dvigubas šilumokaitis, o tai atsižvelgia ir kainoje, ir šildomo oro kokybėje. Tad šie šilumokaičiai sušildo orą, kuris bus atskleidžiamas į patalpas per ortakius. Ortakiai, kaip ir pavadinimas sako, yra vamzdžiai, per kuriuos keliauja oras. Rekomenduojama, kad per ortakius oras nekeliautu greitesniu nei 2 m/s greičiu, nes jeigu jis yra viršijamas, atsiranda papildomas garsas.

Kokios rūšies rekuperatorius man reikalingas?

Norint sužinoti, kokios rūšies rekuperatorius Jums yra reikalingas, rekomenduojama susisiekti su Jums prieinamiausiu ekspertu. Jis įvertins, kokia rekuperatoriaus vėdinimo sistema Jums labiausiai tiktu.

Kas yra mikroklimatas?

Kalbant apie rekuperatorius, dažnai yra girdima apie mikroklimatą. Mikroklimatas – tai nedidelio ploto vidinis klimatas. Kalbant apie namus yra atsižvelgiama į tinkamiausias sąlygas, kaip :

Tinkamas rekuperatorius prižiūrės Jūsų patalpų mikroklimatą, nes geros mikroklimato sąlygos reiškia, kad bus mažesnė galimybė susirgti ar užsikrėsti kvėpavimo takų ligomis. Tik, vieno ko rekuperatorius nesutvarkys, tai radiacija. Jeigu Jūsų patalpose yra aukštas radiacijos lygis, kreipkites į ekspertus ir greičiau raskite laikiną būstą, kol yra sprendžiama Jūsų bėda.

Rekuperacinė oro vėdinimo sistema yra būtina energiškai efektyviam namui

Nei vienas namas nebus energiškai efektyvus, jeigu jis neturės geros rekuperacinės sistemos. Nesvarbu, kokia bus namo pastatymo kokybė, tinkamas rekuperatorius padidins energinį efektyvumą. Tad, tokia didžiulė investicija yra būtina tinkamo namo statyboms, nors ir pradinė investicija yra didelė, bet šilti, patogūs ir sveiki namai visada atsiperka Jūsų komfortui.