Ką reikia žinoti statant A++ energinio efektyvumo namą?

Efektyvus namas

A++ yra aukščiausia energinio efektyvumo klasė. Jai keliami patys aukščiausi kokybės standartai, pradedant projektavimu, baigiant namo įrengimu. A ir A++ pastatų statybos kaina skiriasi vos 3–10 proc. Tačiau šie pinigai atsiperka jau per pirmus 4 – 8 metus. Tad kokie reikalavimai keliami tokio pastato statybai?

Tikslas – energinis efektyvumas

A++ klasės namas turėtų beveik nevartoti energijos. Daugiau negu pusę naudojamos energijos turėtų būti iš atsinaujinančių energijos šaltinių. Dažniausiai tai saulės kolektorius ant stogo, vėjo jėgainė, geoterminis šildymas.

Aplinkos ministerijos atstovai skelbia, kad atsižvelgiant į mūsų šalyje vyraujančias klimatines sąlygas A++ energinės klasės namai užtikrina palankiausią sąnaudų santykį. Tai reiškia, kad per penkiasdešimt žiemų (toks nustatytas pastato gyvavimo ciklas) bus pasiektos mažiausios jo išlaikymo sąlygos ir padaryta mažiausia žala gamtai.

Priemonės – ekologiškos medžiagos ir technologijos

Norėdami pasiekti tokį, iš pirmo žvilgsnio, gana ambicingą tikslą reikia įvertinti įvairius rodiklius. Maksimaliam energiniam efektyvumui užtikrinti naudojamos kompleksinės priemonės, tokios kaip šiltinamos sienos tik su itin kokybiška termoizoliacine medžiaga, naudojami tik itin kokybiški langai, durys, izoliuojami šalčio tiltai, įrengiama vėdinimo sistema ir kitos.

Sienoms rekomenduojami termo blokeliai. Jie yra skirti A++ energinio efektyvumo klasės namo statybai. Todėl idealiai sulaiko šilumą pastato viduje, tačiau neleidžia kauptis drėgmės. Kiti privalumai, tai, kad jų montavimui nereikia specialios technikos, o ir kaina maloniai šildanti statytojo piniginę.

Didžiausią įtaką darantys pastatų parametrai

Energinis efektyvumas vertinamas pagal šiuos parametrus:

  • Šiluminės savybės – tai šilumos laidumo koeficientai. Yra svarbiausias rodiklis.
  • Sandarumas – sandarumas yra svarbus, nes parodo ne tik kaip pastato sienos apsaugo namą nuo šalčio ir drėgmės, bet ir nuo karščių, iš aplinkos sklindančio triukšmo. Tai ypač aktualu statant namą tankiau apgyvendintoje vietoje.
  • Vėdinimas – A++ energinio efektyvumo klasės pastatai turi turėti itin kokybiškas vėdinimo sistemas. Jų pagalba bus galima efektyviai naudoti pastate ir aplink jį cirkuliuojantį orą. Taip pat apsaugoti nuo staigių temperatūros „šuolių”.
  • Atsinaujinantys energijos šaltiniai – tai yra rodiklis, kuris A++ energinio efektyvumo pastatą išskiria iš žemesnių klasių namams taikomų reikalavimų.

Reiktų atidžiai laikytis architektų ir projektuotojų projekto. Jeigu norite pastatyti A++ prisiminkite, kad šykštus moka du kartus, o tokios aukštos klasės namo statybai būtina turėti ir žinių, ir įgūdžių. Pastato energiniam efektyvumui nustatyti taikomi testai ir net pati mažiausia klaida statybos pradžioje gali tapti nesėkmės testavimo metu priežastimi ir finansiniais nuostoliais, taisant klaidas.

Todėl pasitikėkite ekspertų komanda.

GAUKITE PASIŪLYMĄ JAU ŠIANDIEN!