3 būdai sumažinti namo statybos išlaidas

Mūsų šalyje individualaus namo statyba vis dar užstrigusi akmens amžiuje. Žmonės neadekvačiai įvertina savo finansines galimybes. Todėl jau po visos virtinės klaidų, nereikalingų ir super brangių sprendinių statinio projekte, karštligiškai ieškotų pigių blokelių, apdailos darbai neretai užsitęsia ištisus dešimtmečius. Viso to galima išvengti, o namo statybos kainą sumažinti beveik perpus.

Jokių nereikalingų sprendinių projekte

Remiantis 2013 metų parodoje „Resta“ pateiktais duomenimis, net keturi iš dešimties žmonių pervertinę savo finansines galimybes projekto rengimo stadijoje, bando atsigriebti rinkdamiesi pigesnes statybos medžiagas. Tačiau, kaip specialistai pastebi, projektuotojo, architekto, konstruktoriaus ir statybininko sklandus bendradarbiavimas viso statybų proceso metu gali leisti sumažinti statybos išlaidos ir užtikrinti kokybę visuose statybos etapuose. Tereikia tinkamai įvertinti savo svajonių įgyvendinimo kainą.
Architektai siūlo atsižvelgti ir į kitus aspektus. Tarkim, į sprendinius, kurie net įgyvendinti taip ir lieka nepanaudoti ištisus dešimtmečius. Atsisakykite visko kas nereikalinga, leiskite sau kvėpuoti ir įgyvendinti savo svajones be papildomo streso. Apsvarstykite galimybę rinktis vis labiau populiarėjančius – ekonomiškais vadinamus variantus – vieno aukšto, iki 100 kv. m. individualių namų projektai.

Kokybiškos medžiagos

Jeigu projektavimo stadijoje pasitaupėte, greičiausiai nebus kliūčių išsirinkti kokybiškas medžiagas. Statybininkai atvirauja, kad tik nuo statybinių medžiagų kokybės priklausys ar namas padės išspręsti problemas, ar jas kurs lygioje vietoje. Su daugeliu standartinių medžiagų yra sudėtinga pasiekti aukštą energinio efektyvumo klasę. Tai savo ruoštu reiškia, kad ne pastatas dirbs Jums, o Jums nuolat teks lenkti nugarą dėl namo. Visai kita situacija su termo blokeliais.
Termo blokeliai yra viena iš tų medžiagų, su kuria galima greitai, paprastai ir nebrangiai sukurti A++ energinio efektyvumo architektūrinį šedevrą. Termo blokelių dėka pamiršite pelėsius, šaltas ir drėgnas žiemas, didelias šildymo sąnaudas ar šalčio tiltus. Termo blokeliams nereikia ir sunkios transportavimo technikos. Todėl iš sąmatos bus galima išbraukti logistikos, meistrų užmokesčiui skirtas darbų eilutes.

Kitas klausimų blokas, be kurio nebuvo pastatytas nei vienas objektas – apdaila. Jeigu statome protingai, galime maksimaliai sumažinti apdailos statybų sąnaudas ir laiką. Tarkim, termo blokeliai, kitaip nei analogai, dažniausiai tinkuojami tik dekoratyviniu tinku. Jeigu rinksimės mūro blokelius ar keraminius – teks juos papildomai apšiltinti, tinkuoti, dažyti. Kiekvienas etapas – išlaidos, kurių galima išvengti.

Tik kompleksiniai inžineriniai sprendimai

Architektai neslapukauja – namas tai yra veikianti sistema. Todėl jo inžinerinių tinklų sprendimai turi būti kompleksiniai. Jau seniai nepakanka integruoti šildymo sistemą ar apsiriboti šildomomis grindimis. Reikia šildymo sistemą kombinuoti su vėsinimu, vėdinimu ir šilumos gamyba. Kombinuoti sprendimai leidžia sutaupyti eksploatacinias sąnaudas, nes nereikia investuoti į kiekvienos sistemos priežiūrą atskirai.

Optimalus vidutinio dydžio namo statybų laikotarpis – apie dešimt mėnesių. Namo galutinė kaina priklausys ne tik nuo statybinių medžiagų ar sklypo, bet ir baldų, apdailos, aplinkos tvarkymo, statybų techninio prižiūrėtojo darbus atliksiančios įmonės įkainių.

Mūsų statybininkai – https://www.oridanas.lt

Mūsų aplinkos tvarkytojai – https://www.sodybuprieziura.lt

Mūsų projektuotojai – https://www.sunprojektai.lt

Mūsų pagalbininkai nekilnojamajame turte – https://www.pajuriozuvedra.lt

GAUKITE PASIŪLYMĄ JAU ŠIANDIEN!